این سایت به کمک نرم افزار سایت ساز سارا ، تولید شرکت نگین گستر تهیه و تنظیم گردید

شما در حال حاضر در نسخه آزمایشی این برنامه می باشید

برای تهیه نسخه کامل و فعال سازی آن با ما تماس بگیرید

http://www.negingostar.com

    شما کداميک از اين دو نوع را انتخاب مي‌کنيد؟

شما کداميک از اين دو نوع را انتخاب مي‌کنيد؟

يکي از تفاوت‌هاي اساسي آلبوم‌هايي که در ايران و در کشور‌هاي اروپايي و امريکا طراحي مي‌شوند نه در شکل طراحي‌ها بلکه در فرم عکاسي است. عکس‌هاي آلبوم‌هايي که در ايران کار مي‌شوند اغلب محدود به عکس‌هاي داخل آتليه عکاسي و باغ مي‌شوند و معمولا عروس داماد کاملا در جريان عکاسي و فرم‌ها و ژست‌ها قرار گرفته و گاهي اوقات حالتي مصنوعي دارند. خصوصا اگر عکاس مرد باشد شرم و خجالت عروس و تعصب داماد موجب مي‌شود که عکس‌هايي که فرم داده مي‌شوند چندان طبيعي نباشند.

اما عکس‌هاي ژورنال‌هاي عروس اروپايي معمولا عکس‌هايي از هنگام آماده شدن عروس و داماد در هنگام آرايش يا پوشيدن لباس تا عکس‌هايي از مراسم عقد، ميهماني، دسته گل، کفش، شمع، حلقه، ميهمان‌ها، شام و حتي خداحافظي آخر شب را در برمي‌گيرد و صد البته به دليل راحتي هر دو نفر ، عکس‌هايي که فرم داده شده‌اند نيز بسيار طبيعي خواهند بود.

به همين دليل گاهي اوقات پيش مي‌آيد که به عنوان مشتري آلبوم نمونه يک آتليه عکس را بسيار مي‌پسنديد، اما از آلبوم خودتان چندان راضي نمي‌شويد. به عنوان عکاس و طراح نيز بهترين روش کاري اين است که براي مشتريان خود توضيح دهيد بخش عمده زيبايي عکس‌هايشان به راحتي هر دو نفر در روز مراسم بستگي دارد و مهارت عکاس و تجهيزات آتليه عکاسي در مرتبه بعدي قرار مي‌گيرند.

يکي ديگر از نکات موثر در زيبايي آلبوم‌ها اين است که در صورت امکان عکاس و طراح آلبوم يک نفر باشند. تجربه نشان داده است، وقتي خود عکاس طراحي آلبوم‌هاي خود را بر عهده دارد، موقعيت‌هاي بهتري را براي عکاسي انتخاب مي‌کند و از عکس‌هاي خود به نحو بهتري استفاده مي‌کند.

از طراحي آلبوم‌ها که بگذريم چاپ و صحافي آلبوم‌ها در داخل و خارج ايران چندان تفاوتي ندارد. اين روز‌ها کيفيت دستگاه‌هاي چاپ تقريبا مشابه است و دستگاه‌هاي صحافي نيز تکنولوژي‌هاي چندان متفاوتي ندارند. بنابراين با خيال راحت مي‌توانيد آلبوم‌هاي‌تان را براي چاپ به کارگاه‌هاي داخلي بسپاريد که قيمت بسيار مناسب‌تري دارند. اگرچه هنوز هم ادعاي چاپ و صحافي آلبوم در ايتاليا، اسپانيا و اتريش يکي از روش‌هاي بسيار موثر و البته نادرست کسب درآمد است.


منبع : manad.ir

مقالات مرتبط

لحظاتی که باید در فیلم و عکس ثبت کنید
برخی از لحظات در همه جشن های عروسی وجود دارند که حتما باید آنها را ثبت کنید.
آلبوم‌هاي عروس چند نوع هستند؟
شما کداميک از اين دو نوع را انتخاب مي‌کنيد؟
نحوه ژست گرفتن براي عكس عروسي
ملاحظات انتخاب آتليه عكس
انتظارتان از آلبوم عروسي چيست؟
به عکاس عروسی تان توجه داشته باشید:
عکس های دلخواه عروسی تان را برای عکاس توصیف کنید:
آموزش عكاسي از مراسم عروسي